ŠRÁMKŮV STATEK - PILETICE

KALENDÁŘ AKCÍ

listopad 2018

      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Kulturní akce

listopad 2018

1

listopad


Případ v Klášterní ulici. Vražda na Uhelném trhu. Vražda v ulici Lourcine. Tolika českých názvů se dočkala dnes již klasická veselohra o jednom velmi kalném ránu, kterou sepsal mistr francouzských situačních komedií a vaudevillů Eugéne Labiche už v roce 1857.

1

listopad


Srdečně vás zveme na třetí večer z cyklu kinovečerů, který pořádá Paměť národa Východní Čechy ve spolupráci s městem Hradec Králové, projektem Hradecké osmičky a Studijní a vědeckou knihovnou v Hradci Králové. Každý měsíc máte možnost seznámit se s pamětníkem události, která poznamenala naše dějiny. Bude promítnut krátký film a po něm bude následovat beseda s osobností, která autenticky přiblíží zlomové události naší historie. Dobrovolné vstupné umožní natáčení dalších vzpomínek východočeských pamětníků.

1

listopad


Lenka Filipová s hosty
V tomto koncertu, který je věnovaný celé řadě úprav věhlasných skladeb pro klasickou kytaru, zazní i úpravy lidových písní, šansonu, ukázky keltských skladeb i největší hity umělkyně.
Lenka Filipová je na české a slovenské kulturní scéně značkou hudební kvality, úspěchu, ale i neobyčejné lidské skromnosti. Koncerty plné emocí, virtuozních muzikantských výkonů, komunikace s publikem, celá řada hitů a nekonečná energie posouvá Lenku Filipovovu stále výš mezi elitu českých a slovenských umělců. Právem patří mezi nejžádanější inrterprety současnosti.
Studovala na pražské konzervatoři a poté na Mezinárodní hudební akademii v Paříži obor klasická kytara. Dosud vydala více než 20 alb různých stylových žánrů. Většina z nich byla oceněna jako zlatá nebo platinová. Působí také jako autorka hudby a řada jejích skladeb se stala velkými a trvalými hity.

2

listopad


Jevištní podoba sbírky balad Kytice z pověstí národních (1853), nejslavnějšího díla miletínského rodáka Karla Jaromíra Erbena a jednoho z nejznámějších děl české literatury vůbec. Co se vám vybaví jako první, když se řekne Kytice? Zemřela matka a do hrobu dána? Na topole podle skal? Nechoď dceruško k jezeru? Hrej si – tumáš kohouta? Dej sem dítě? Hoj ty Štědrý večere, ty tajemný svátku? Naše inscenace vás přesvědčí, že Kytice rozhodně nepatří jen do zaprášené archivní poličky s označením „povinná školní četba“! Kytice jako národní poklad, otevírající před námi svět magických balad i moudrostí našich předků. Kytice jako výsostná poezie s romantickým odérem i hororovou patinou. Kytice jako téma viny, trestu a daností zákonů lidských i přírodních. Kytice jako kniha, kterou všichni známe, ale na kterou jsme už možná trochu zapomněli…..

2

listopad


Rošťácky sebejistý Mára a trochu podivínský Heduš vyjíždějí do promrzlé krajiny za dobrodružstvím, jak jinak než autem. Vždyť Márovi zanedlouho bude patnáct. Road movie o mouchách, které občas vylézají i v zimě, na policejní stanici končící příběh o nepopsatelném poutu klučičího přátelství, o nezkrotné touze něco zažít, i když přesně nevíte co.

2

listopad


  • Oblíbený lampionový průvod zase po roce v našem rodinném centru POHODA! A tentokrát také s podporou nákupního centra Aupark. Takže to bude ještě lepší, ještě větší a ještě lampionovější!
  • Lampiony na průvod si s námi budete moci vyrobit 27.10. na dětských odpoledních dílnách přímo v Auparku. A kdo by to náhodou nestihl, může si koupit lampion u nás v rodinném centru přímo v den průvodu od 15:00 (počet lampionů omezen na přibližně 400 kusů!)
  • A na co všechno se můžete těšit? Na spoustu dobrého jídla a pití, na úžasnou light show v podání Žonglérská komunita Enfys a na spoustu krásných pohádkových bytostí a strašidýlek , které vás budou provázet celým průvodem.
  • Tohle a mnoho dalšího vás čeká na našem každoročním lampionovém průvodu s POHODOU.

2

listopad


  • ČSOP JARO Jaroměř je akční ochranářská skupina působící v Královéhradeckém kraji, s dosahem nejenom na celou republiku, ale i za její hranice. Záběr aktivit je velice široký, podrobný výčet lze nalézt na jejich stránkách www.jarojaromer.cz, jmenovat můžeme například vrácení divokých koní do krajiny nebo zachraňování zraněných živočichů v projektu "Zvíře v nouzi".
  • O co nám jde: Letos došlo ze strany kraje k podfinancování této organizace, která je složená nejenom z odborníků, ale i nadšených dobrovolníků. Na svůj provoz si organizace musela vzít komerční půjčky. V tuto chvíli mají díky všemožným darům a příspěvkům pokrytý provoz do konce roku 2018, od nového roku však bude finanční situace opět katastrofální.
  • Jejich práce si velice vážíme a proto bychom rádi pomohli tím, co umíme nejlíp - koncertem. K naší snaze se přidává James Cole fanpage a královéhradecká kavárna Kraft. Zveme vás proto srdečně na tuto akci, jejíž výtěžek ve výši 100% poputuje přímo na ČSOP Jaroměř bankovní konto.
  • ČSOP JARO Jaroměř můžete také podpořit koupí plakátu A0 od Recreation/ Virtual Wellness
  • Za vaši podporu moc děkujeme, vaši Space Love

2

listopad


Digitální planetárium nám tentokrát představí dokument Fantom vesmíru. Jako "fantom" se označuje neskutečná věc, prchavý přízrak. Co je ale Fantom vesmíru? Dnes už víme, že se jedná o skutečnou, avšak temnou látku, která určuje velkoškálovou strukturu vesmíru, i tvar jednotlivých galaxií. Pravděpodobně za ní stojí neznámá elementární částice, kterou se fyzikové celého světa snaží najít pomocí grandiózních přístrojů, jako je Velký hadronový urychlovač (LHC). Nenechte si ujít tento nový dechberoucí film z produkce Lawrence Berkeley National Laboratory, se skvělým dabingem Simony Postlerové. Upozorňujeme, že z bezpečnostních důvodů není možné vstupovat do sálu digitálního planetária po zahájení programu.

Kromě pořadů v digitálním planetáriu je možné navštívit také Pozorování Slunce každou sobotu od 14 hodin a Večerní pozorování každý týden ve středu a v pátek od 20:30 a v sobotu od 20:45. Pozorování se konají na hvězdárně a není třeba na ně rezervovat vstupenky.

2

listopad


Kurzy tance a společenské výchovy v ADALBERTINU mají bohatou tradici a jsou vedeny na vysoké společenské úrovni. Veškeré obavy nechte stranou, jelikož společenský tanec slouží především k pobavení. Oblečení ale zvolte tradiční pro tuto společenskou událost. Pánové společenský oblek, bílou nebo jednobarevnou košili, motýlka nebo vázanku, společenskou obuv, vhodnou pomůckou jsou bílé rukavičky (nejsou však podmínkou). Dámy pak na vyučovací lekce společenské šaty nebo sukně a halenky, na prodloužené a věneček zvolte slavnostnější večerní oblečení.
V tanečních kurzech v ADALBERTINU budou vyučovat taneční mistři Miroslav a Vladimíra Francovi z Hradce Králové.

2

listopad


Komedie o tom, jací jsme byli, nás zavede do malého města, jehož obyvatelé si jdou vyrazit na bál dobrovolných hasičů. Diváky čeká spousta úžasných dobových hitů, postavy hry si ale kromě tance užijí i neplánovaných problémů. Muži se hádají se svými ženami, pijí a perou se, předvádějí, dohadují a podezírají. Připravená tombola je rozkradená, volba nejkrásnější dívky plesu je směšná fraška a adeptky na miss se stydí a utíkají… A k tomu všemu požár!
Sarkastický humor nešetří nikoho a nic. Odkrývá lidskou bezohlednost, zabedněnost, aroganci i prázdné fráze, kterými se kde kdo zaštiťuje. Mravní stav společnosti se tu zrcadlí především v postavách starých lidí, obětí organizačních zmatků, živelných katastrof a hlouposti jejich bližních.
Scénář slavného nadčasového filmu je podobenstvím, které platí v mnoha dobách a mnoha zemích. Poznáme se v něm i dnes?
Režie: Petr Novotný
Scéna: Ivo Žídek
Kostýmy Roman Šolc
Dramaturgie: Jana Uherová
Hudební spolupráce: Radek Škeřík
Osoby a obsazení:
PŘEDSEDA ... Zdeněk Rumpík
LUBĚNA, jeho žena ... Jindra Janoušková
Smaž Ladislav, jednatel ... Petr Dohnal
SMAŽOVÁ, jeho neteř ... Veronika Čermák Macková j. h. (od sezóny 2017/18 není v angažmá VČD)
František HODNĚ, fotbalista, její přítel ... Josef Pejchal
MALINA Josef, pořadatel ... Milan Němec
MALINOVÁ Marie, jeho žena ... Ludmila Mecerodová
OKÁPEK Karel, předseda výběrové komise ... Jiří Kalužný
OKÁPKOVÁ Marie, jeho žena ... Lída Vlášková
ŠIMORDA Dušan, člen výboru ... Alexandr Postler
ŠIMORDOVÁ Jiřina, jeho žena ... Dagmar Novotná
Šimordová RŮŽENA, jejich dcera ... Martina Sikorová
KÝBL Jaroslav, člen výběrové komise ... Jan Musil
ZMĚŤ Václav, člen výběrové komise ... Martin Mejzlík
ZMĚŤOVÁ Liduna, jeho žena ... Martina Mejzlíková *
MANČALA Jan, člen výboru ... Tomáš Lněnička
a další
délka: 2 hodiny

PARTNEŘI HRADECKÉ KULTURNÍ A VZDĚLÁVACÍ SPOLEČNOSTI

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Facebook

© 2018 Šrámkův statek v Pileticích - Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s. r. o. - všechna práva vyhrazena
Programový kód a datová struktura: OMEGA WEB Czech
Design a koncept: FiftyFifty kreativní agentura s.r.o.